Životopis

 

Narodil jsem se 22. října 1949 v Křepicích.

 

Základní školu jsem absolvoval v Nikolčicích. Poté jsem vystudoval gymnázium v Hustopečích a Vysokou školu zemědělskou, obor ekonomika a provoz zemědělství.

Po ukončení vysoké školy jsem pracoval v zemědělském družstvu v Hustopečích u Brna a později jako ekonom v zemědělském družstvu v Pavlově. Působil jsem také ve funkci ekonomického náměstka Okresní zemědělské správy v Břeclavi. V roce 1988 jsem se stal předsedou Zemědělského družstva Sedlec u Mikulova a v této funkci jsem dodnes.

Byl jsem také iniciátorem založení Agrárně-potravinářské komory a následně jsem pracoval jako místopředseda Agrární komory okresu Břeclav. Od roku 2001 jsem předsedou této komory. Podílel jsem se na organizování protestních akcí na podporu zemědělství a venkova.

Jako předseda Agrární komory okresu Břeclav jsem se podílel na zpracování koncepce regionálního rozvoje okresu ve spolupráci s okresním úřadem. Svou prací v komoditní radě pro víno jsem přispěl k podpoře vinohradnictví a vinařství na okrese. Čtvrté volební období jsem členem zastupitelstva v Pavlově a dále zastávám členství v radě Vinařského fondu a radě Vinařského centra.

 

V roce 2006 a opakovaně v roce 2012 jsem byl zvolen senátoren za volební obvod č. 56. Od roku 2008 jsem předsedou  Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR  a členem Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova.

 

Zde si můžete přečíst rozhovor, uveřejněný ve 2. vydání časopisu Senát.

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: