Panelová diskuse k uplatnění novelizovaného zákona o vinařství

jednani-v-zahanskem-salonku-15.11.2011.jpg

Jednání proběhlo pod vedením senátora Jana Hajdy v Zaháňském salonku Valdštejnského paláce Senátu PČR. Diskuse se zúčastnili zástupci Státní zemědělské potravinářské inspekce, Svazu vinařů ČR, Vinařského fondu ČR,  Generální ředitelství cel, Ministerstva financí ČR a Ministerstva zemědělství ČR.

 

 

 senator-jan-hajda-a-jiri-sedlo--svaz-vinaru-cr-.jpg

 

Senátor Jan Hajda společně s Jiřím Sedlem, předsedou Svazu vinařů ČR při jednání panelové diskuse dne 15.11.2011.

 

 

 hlavni-ucastnici-jednani-15.11.2011.jpg

 

Hlavní vystupující na panelové diskusi dne 15.11.2011 (zleva: J. Šebesta, A. Králíček, J. Hajda, J. Sedlo, J. Machovec, K. Mojžíš)

 

 

V úterý 15.11.2011 pořádal předseda Výboru pro hospodářství zemědělství a dopravu Senátu PČR senátor Jan Hajda panelovou diskusi na téma: "Uplatnění a přínos novelizovaného zákona o vinařství", které se zúčastnil Ing. Tomáš Šimčík z Ministerstva zemědělství ČR, Ing. Jakub Šebesta za Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci, Ing.Antonín Králíček z Ministerstva zemědělství ČR, Ing. Jiří Sedlo,CSc. za Svaz vinařů ČR, Ing. Oldřich Jirovský CSc., Státní zemědělský intervenční fond, Ing. Jaroslav Machovec za Vinařský fond ČR, Karel Mojžiš za Generální ředitelství cel, Ing. Blanka Mattauschová z Ministerstva financí ČR a zástupci vinařské odborné veřejnosti.

Závěry: 1. Zástupce Ministerstva financí mimo jiné seznámil přítomné, že pro rok 2012-13 se nechystají změny pokud se týká spotřební daně na víno.  2. Ing. Jakub Šebesta, ústřední ředitel Státní zemědělské a potravinářské inspekce požádal senátora Jana Hajdu jako zákonodárce o pomoc při řešení a zabránění legislativním způsobem vzniku fiktivních firem, přes které se provádějí podvody při dovozech vín.  Senátor Jan Hajda k tomuto problému svolá schůzku zainteresovaných stran.