Proč volit Jana Hajdu?

Jana Hajdu podporuji, protože region má zastupovat člověk pracovitý, zkušený a zdejší, kterého si mohu vážit. A to vše Jan Hajda splňuje.

Poslanec PČR Ing. Jiří Petrů

 


Podporoval jsem jej ve volbách do Senátu již při první volbě, protože jsem byl o něm přesvědčen, že to bude správný senátor. Během jeho volebního období jsem s ním mnohokrát mluvil a vím, jak podporoval zemědělství a byl ochoten pomoci lidem ve svém volebním obvodu. Utvrdilo mne to, že je to člověk na správném místě. Proto mu dám hlas i tentokrát.
PhDr. Emil Kordiovský, emeritní ředitel mikulovského archívu

 


Jan Hajda je člověk srdečný, moudrý a skromný svou osobou. Obdivuji jeho odborné znalosti a obrovský rozsah zájmů. Své diskusní příspěvky má připraveny a dokáže je obhájit. Pro mne je vždy milý a vítaný přítel.
Věra Kunovová – vedoucí cimbálového souboru Kasanica Mikulov

 


Jan Hajda je nejen zkušeným odborníkem v oblasti zemědělství a hospodářské politiky a velmi aktivním senátorem,ale také skutečně zná problémy lidí na venkově, kteří žijí z výsledků vlastní práce a velmi aktivně prosazuje jejich potřeby. Zejména zemědělci jižní Moravy by si měli jeho dosavadní práce cenit a nedovedu si představit, že by v této nelehké době jejich zájmy zastoupil v Senátu někdo lépe. Senátora Jana Hajdy si pro jeho práci, názory a přístup k lidem osobně velmi vážím a voličům plně doporučuji jeho znovuzvolení.

Prof. MUDr. Jan Žaloudík, CSc., senátor, stínový ministr zdravotnictví

 


Senátora Jana Hajdu znám řadu let a vážím si jeho aktivní práce a podpory ve prospěch zemědělství, vinařství a venkova. Oceňuji jeho trvalý zájem o dění v našem regionu, zájem o běžné problémy našich občanů, ale také starostů a přestavitelů samosprávy. Na jeho senátorské práci je mi sympatické jeho takřka trvalá přítomnost mezi občany a diskuse s nimi.
Ing. Pavel Trojan – starosta Města Valtic


S Janem Hajdou se známe již asi 40 let. Oba jsme pracovali v zemědělství na Břeclavsku. Já jsem měl koníčka folklór, byl jsem tanečníkem, zpěvákem a vedoucím taneční skupiny folklorního souboru Břeclavan a Jan Hajda se často zúčastňoval našich programů. Vždy byl dobrým společníkem a poznal jsem ho jako přímého a čestného člověka. V současné době kdy vykonává funkci senátora se opět často setkáváme na různých kulturně společenských akcích a některé spolu i provádíme. Je velmi dobrým a nezištným člověkem a proto si myslím, že je nejvhodnějším kandidátem i pro toto volební období na funkci senátora za náš okres.

Jaroslav Švach – folklorista a vedoucí souborů


Při položení otázky mým dobrým kamarádem, koho budu volit do Senátu, byla má odpověď jednoznačná a rozhodná – pana senátora Hajdu! Kamarád na mne užasle hleděl, s jakou rozhodností jsem odpověděl, ale já pokračoval: „Pana senátora Hajdu znám čtyři roky a jeho slova nebyly nikdy jen prázdná slova, ale především činy. Co řekl a slíbil vždy splnil a to bez nadsázky. Není to jen politik, ale především charakterní člověk a takových je v naší politice moc zapotřebí“.
Petr Malásek – ředitel o.s. BILICULUM Mikulov


Pan Hajda se narodil a celý život žije v našem regionu, takže podrobně zná jeho problematiku a může pomáhat tam, kde to nejvíce tíží, což v minulém období nesčetněkrát dokazoval. Jako senátor je pro každého občana a jeho problémy snadno dostupný, ať už na svých kontaktních místech, tak jako účastník většiny vinařských, kulturních či sportovních akcí v regionu, kde s občany otevřeně diskutuje. Pro mě jako vinaře je zárukou člověka, který dělá maximum pro dobro vinařů a ochotně spolupracuje se všemi vinařskými orgány a zprostředkovává jim kontakty na úrovni ministerstev, kontrolních složek atd., což za minulé období mnohokrát dokázal. Za celou svou politickou dráhu, ať už regionální či v posledních 6 letech na té nejvyšší úrovni nebyl spojen s žádnou negativní aférou, čímž působí pomalu jako politická bílá vrána.

Ctirad Králík – vinař


Pana Hajdu budu volit proto, že ho mám za poctivého a slušného senátora. Je určitě jedním z mála který rozumí zemědělství a dokáže svým jednáním pomoct a poradit a prosadit řadu dobrých záměrů.
Ing.Vladimír Bičan – důchodce Dolní Dunajovice


Jana Hajdu jsem znal už dlouho. Ale opravdu jsem se s ním seznámil v roce 2005. Bylo to při natáčení CD pro ZD Sedlec s názvem Jak chutná víno. Je to poctivý a přímý člověk, který se nebojí problémů a také je řeší. Navštěvuje kulturní akce, podporuje folklor, sport a hlavně zemědělství a vinařství. Vážím si ho pro jeho poctivost, aktivitu a pracovitost. Svůj úřad senátora si zastává vzorně a proto mu dávám důvěru.

Jožka Severin, Kostice

 

Jana Hajdu znám dlouhá léta jako pracovitého člověka, kterému vždycky záleželo na lidech a taky na regionu kde žije. V Senátu se nezměnil. Pokud hledáte někoho, kdo za Vás bude skutečně bojovat, je pan Hajda tou nejlepší volbou.
Bohuslav Sobotka - předseda ČSSD


Honza Hajda ani v Praze nezapoměl odkud je a odkud vyšel. Na Břeclavsku má hluboké kořeny a je jeden v Vás. Proto ho podporuji a věřím, že i Vy mu přijdete vyjádřit podporu ve volbách.
Zdeněk Škromach - místopředseda ČSSD, místopředseda Senátu PČR


Volba ing. Jana Hajdy nám všem zajistí, že ze Senátu nezmizí zdravý selský rozum. Proto ho podporuji a volím a rád to doporučuji všem voličům na Břeclavsku.
MUDr. Oldřich Ryšavý - starosta města Břeclav, člen rady Jihomoravského kraje


Jan Hajda je člověk s hlubokými kořeny, jeho vztah k půdě, k tradicím a obyčejným lidem je pro všechny velkou inspirací. Cením si na něm, že je to normální člověk a přitom se dovede za dobrou věc porvat, když je potřeba. Takoví by měli být zástupci voličů v Senátu.
Jožka Šmukař


Já jako vinař volím Jana Hajdu. V minulém funkčním období prokázal, že je přínosem pro všechny vinaře. Z pozice senátora vycházel maximálně vstříc požadavkům svazu vinařů při řešení různých problémů a hlavně při zprostředkování jednání s vládními či kontrolními orgány. Proto mu dávám svou
podporu.
Ing. František Mádl - vinař, držitel titulu Vinařství roku 2011


Senátora Hajdu znám od dětských let, i jako sportovce, ale hlavně jako dobrého zemědělského odborníka. Má kladný vztah k celému kraji, je přátelský a rád pomáhá lidem. V práci senátora se osvědčil a proto podporuji jeho kandidaturu na další funkční období.
Ing.Václav Hlaváček,CSc. - předseda Krajské agrární komory