Senátor Hajda na panelové diskusi SOUČASNÁ SITUACE NA TRHU S VÍNEM V ČR A STAV PŘÍPRAVY LEGISLATIVY Z POHLEDU MF ČR A MZE ČR

Dne 7. června 2016 uspořádal Výbor pro hospodářství, zemědělství a dopravu ve spolupráci se společností Valtické vinné trhy v Zaháňském salonku panelovou diskusi na téma: „SOUČASNÁ SITUACE NA TRHU S VÍNEM V ČR A STAV PŘÍPRAVY LEGISLATIVY Z POHLEDU MF ČR A MZE ČR“.

V diskusi, kterou zahájil předseda výboru Jan Hajda společně s místopředsedou Senátu PČR Zdeňkem Škromachem vystoupili a k tématu se vyjádřili poslanec Jaroslav Faltýnek, předseda Zemědělského výboru Poslanecké sněmovny PČR; společnou prezentaci uvedl Radek Hála, ředitel odboru nepřímých daní, MF ČR a Naděžda Klewar Slavíková, ředitelka odbor 23 – Daní, Generální ředitelství cel; dále potom vystoupil Tibor Nyitray, prezident Svazu vinařů ČR; David Šťastný za Společnost Valtické vinné trhy; Ondřej Beránek, prezident Vinařské unie ČR; Petr Čejka, ředitel odboru zahraničního a právního  SZPI a David Filip, vedoucí oddělení pro víno, MZE ČR. Po úvodních vystoupeních následovala krátká diskuse odborné veřejnosti, která se panelové diskuse zúčastnila.